مرکز فروش عمده و خرد طلا, طلای بی اجرت و با اجرت, عیار

اصطلاحات خرید و فروش طلا

النگویی - اصطلاحات خرید و فروش طلا

عیار طلا

همان طور که در مقالات قبلی گفته شد … خالص ترین نوع طلا ، عیار ۲۴ است ؛ عیار ۲۴  دارای ۹۹٫۹ % خالصی و ۰٫۱ احتمال ناخالصی دارد . در ایران از عیار ۱۸ استفاده می شود . عیار ۱۸ ، ۷۵ % خالصی و ۲۵ % ناخالصی دارد ؛ اما چرا عیار ۱۸ ؟!

  1. عیار ۱۸ نسبت به عیار ۲۴ مقاوم تر است .
  2. از نظر قیمتی عیار ۱۸ ، مناسب تر از عیار ۲۴ است .
  3. عیار ۲۴ خالص تر از عیار ۱۸ .
  4. عیار ۲۴ به علت خالص بودن آن ، احتمال شکنندگی بسیاری دارد .
النگویی - اصطلاحات خرید و فروش طلا

دستبند النگویی با گوی های آلبرنادو

 طلای با اجرت

اجرت طلا دستمزدی ست که طلا ساز بابت ساخت طلا ، دریافت میکند که به مبلغ طلای خام اضافه میشود . اجرت ساخت طلا باتوجه به نوع طلایی که خریداری میکنید بستگی دارد و طراحی آن از ۶ % تا ۲۲ % و بیشتر شروع می شود و اجرت ساخت طلای با اجرت ، با قیمت هر گرم طلا ، کم و زیاد می شود .

 طلای کم اجرت و بی اجرت

در طلای با اجرت شما باید علاوه بر پرداخت هزینه محصول مورد نظر ، دستمزد طلافروش را نیز پرداخت کنید ؛ اما در طلای کم اجرت ، در کنار پرداخت هزینه قطعه طلای مورد نظر خود ، دستمزد کمتری به طلافروش پرداخت میکنید . طلای بی اجرت یا طلای سرمایه ای است که بیشتر مردم ، با خرید طلای بی اجرت وارد عرصه سرمایه گذاری می شوند . طلای بی اجرت برای سرمایه گذاری بسیار مناسب تر است زیرا شما هیچ مزدی یا دستمزد طلافروش را پرداخت نمیکنید و تنها پول آن قطعه طلا را پرداخت میکنید .

سه رنگ شنی 1 - اصطلاحات خرید و فروش طلا

گوشواره سه رنگ شنی

اونس

واحد جهانی اندازه گیری طلا ست که برای فلزات گران بهایی مثل طلا و نقره استفاده می شود . هر اونس برابر است با ۳۱٫۱۰۳۴۷۶۸ گرم .

مثقال

واحد اندازه گیری در طلا در کشور های عربی و مسلمان ، مثقال است . هر مثقال برابر است با ۴٫۶۰۸۳گرم . قیمت هر مثقال طلا با عیار ۱۷ محاسبه می شود و قیمت هر گرم طلا با عیار ۱۸ . نوع مثقال وجود دارد که نزدیک ترین مثقال به وزن مورد نظر ما در واحد اندازه گیری طلا در ایران و کشور های عربی و مسلمان ، مثقال صیرفی است با ۴٫۶۰۸۳ گرم . برای به دست آوردن قیمت نهایی طلا می بایست ، مثقال را به عیار سپس به گرم تبدیل شود .

حباب طلا

همان طو رکه میدانید قیمت طلا با قیمت جهانی طلا ( اونس ) محاسبه می شود ، اما بعضی اوقات قیمت طلا در ایران تثبیت می شود و با همان قیمت تثبیت شده در ایران ، معاملات طلا انجام می شود .این اختلاف قیمت بین طلای تثبیت شده در ایران و اونس جهانی طلا را حباب طلا می گویند .

سوت

بعد از گرم ، کوچکترین واحد اندازه گیری طلا ، سوت است . بر اساس محاسبات در خرید و فروش طلا ، هر ۱۰۰۰ سوت برابر است با یک گرم طلا .

انگور - اصطلاحات خرید و فروش طلا

آویز انگور

.. طلای یزدانیان ..

!! مرکز فروش انواع طلای های بی اجرت ، کم اجرت و با اجرت !!

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *