مرکز فروش عمده و خرد طلا

طلای گرمی بخرم یا مثقالی ؟!

WhatsApp Image 2022 07 27 at 7.41.20 PM - طلای گرمی بخرم یا مثقالی ؟!

مثقال طلا

مثقال طلا در واقع واحد اندازه گیری وزن طلا در کشور های اسلامی است که در زمان خرید یا فروش طلا از این کلمه استفاده میکنند .

اما سوال …

من هنگام خرید طلا از طلافروش میپرسم ، این کار چند گرم است نه اینکه چند مثقال …!

بله کاملا درسته اما در ابتدا طلافروش مثقال طلا را در نظر دارد و سپس مثقال را به گرم تبدیل میکند و برای مثال به شما می گوید ؛ این کار ۴ گرم است . این عدد به دست آمده از مثقال شروع شده و سپس به گرم تبدیل شد .

هر مثقال طلا حدودا ۴٫۶۰۸۳ است و وقتی که یک قطعه طلا یک مثقالی روی ترازو قرار بگیرد ، عددی بیش از ۴ نشان می دهد . چون قیمت یک مثقال طلا با عیار ۱۷ محاسبه می شود و قیمت هر گرم آن قطعه با عیار ۱۸ محاسبه می شود ،  باید اول مثقال را به عیار سپس به گرم تبدیل کنیم ، تا قیمت نهایی آن قطعه طلا به دست بیاید .

WhatsApp Image 2022 07 27 at 7.41.20 PM - طلای گرمی بخرم یا مثقالی ؟!

دستبند دوریکا _ ترکیبی طلا زرد و سفید و نگین

مبنا قرار گرفتن یک نوع مثقال در خرید و فروش طلا

ار انحایی که مثقال واحد اندازه گیری وزن در کشور های اسلامی است ، ۳ نوع مثقال وجود دارد که مثقال صیرفی در طلا فروشی ها مبنا قرار گرفته است . همان طور که گفته شد ، یک مثقال طلا با ۴٫۶۰۸۳ گرم طلای ۱۷ عیار برابر است . در میان این مثقال ها ، باید وزن یکی از ان ۳ به وزن ۴٫۶۰۸۳ نزدیک باشد تا محاسبات به شکل صحیح انجام شود .

هر مثقال شرعی با ۳٫۴۵۶ گرم وزن ، هر مثقال صیرفی با ۴٫۶۰۸۳ گرم وزن و هر مثقال معمولی ۴٫۶۸۷۵ گرم وزن برابر است که مثقال صیرفی در طلا فروشی ها مبنا قرار داده شد و در محاسبات و خرید و فروش طلا از نوع دوم مثقال یا همان مثقال صیرفی استفاده می شود .

WhatsApp Image 2022 07 27 at 7.40.43 PM - طلای گرمی بخرم یا مثقالی ؟!

سرویس تراش گل

فرق بین گرم و مثقال چیست ؟

مثقال واحد اندازه گیری وزن در کشور های اسلامی است که هر مثقال طلا با عیار ۱۷ برابر است با ۴٫۶۰۸۳ گرم . اما جهت محاسبه قیمت آن قطعه طلا ، مثقال را ابتدا به عیار سپس به گرم تبدیل می شود .

  • آیا مثقال در طلافروشی ها متفاوت است ؟

خیر ، در طلا فروشی ها با مثقال صیرفی محاسبات طلا را انجام می دهند . اما ممکن است که طلا فروش برای انجام محاسبات رند در خرید و فروش طلا ، ۴٫۵ یا ۵ گرم را معادل ۴٫۶۰۸۳ قرار می دهند .

WhatsApp Image 2022 07 27 at 7.41.03 PM - طلای گرمی بخرم یا مثقالی ؟!

نیم ست گلدار

… در طلا فروشی یزدانیان ، شما می توانید با بهترین قیمت سرویس ها ، دستبند ها ،گوشواره ، نیم ست ، گردنبند و انگشتر خریداری کنید …

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *